ASUS F555UB-XX089T
Sold
ASUS F555UB-XX089T
Secondhand 1 was available
Indicative market price: R15,500.00
R6,750.00
56% off
Buyer protection
Returns
Warranty Type: Manufacturer Warranty remaining is 22 months
Get it now, pay later
Product details
Condition
Secondhand
Location
South Africa
Screen Size
15.6
Hard Drive Capacity
2000
Graphics Card
Dedicated
Memory
8GB
Processor Speed
2.5
Brand
ASUS
Customer ratings
Bob Shop ID
The laptop is a month old and in 10/10 condition.
The specs are as follows :
Windows 10 Home 64 Bit (OEM licensed)
Intel® Core™ i7-6500U Processor, 2.5GHz (4M Cache, up to 3.1GHz),
4GB DDR3 + 4GB DDR3L Memory (Upgradable),
2 x 1TB SATA 5400RPM 2.5" Hard Drive,
15.6" 16:9 HD (1366x768) LED Back-lit Glare Display,
VGA web camera (Fixed type),
Dedicated Graphics NVIDIA® GeForce® 940M ( N16S-GT),
Optical drive 8.9mm 8X Super Multi with Double Layer,