| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
(Your Delivery Fee Will Be Refunded To You With Your Package)
Two way system features AP 1 tweeter and AP 5 woofer. APCX TW crossover features a two-position level selector providing the ability to adapt its response to its two main applications: +2dB if installed behind the OEM grille, 0dB for an A-pillar installation without additional grilles between the tweeter and the listener.To ease the installation in OEM placements the woofers are equipped with high current fast-on terminals with double contact on positive and negative poles for high flexibility and quick connection.
| Woofer Size | 130 mm (5 in) |
| Impedance | 4 Ohm |
| Power Handling - Peak | 225 W |
| Power Handling - Continuous | 75 W |
| Frequency Response | 70 ÷ 20k |
| Voice Coil Diameter | 32 mm (1.26 in) |
| Magnet Size | 85 x 40 x 13 |
| Crossover Type | HP @ 3,5 kHz - 6 dB Oct |
| Crossover Level Adjustment | +2; 0 |