| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
The central pole piece is covered with a pure copper sleeve to provide linear impedance and wide frequency response.
Technical Data
| Comp | Midrange |
| Size | 70 mm (3) |
| Power Handling | Hi-pass filtered 250 Hz @ 12 dB Oct. 100 W Peak Power |
| Impedance | 4 |
| Frequency Response | 200 ÷ 14k Hz |
| Sensitivity | 93 dB/Spl |
| Magnet | Neodymium |
| Dome | Cotton Fibre pressed paper with Light Damping treatment |