| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| General | |
|---|---|
| Brand | AXON |
| Model | K-80 |
| Material | Plastic |
| Quantity | 1 piece |
| Specification | |
| Ear Coupling | In-Ear |
| Sensitivity | 30 dB |
| THD | <1000Hz, <=15%; >1000Hz, <=10%. |
| Noise | <=40dB |
| Maximum Loudness | 110 +/- 5dB |
| Cable Length | NAcm |
| Frequency Response | 300~4000Hz |
| Battery included or not | Yes |
| Power Supply | AG3 |
| Working Voltage | 1.5V |
| Working Current | 12~20mA |
| Packing List | |
|---|---|
| 1 x Hearing aid4 x Ear buds in different sizes1 x Box1 x AG3 button battery1 x Chinese user manual | |