| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
SELECTED OPTION:
COLOR.: BLACK
Features:
1. Support system: all bluetooth-enabled devices and mobile phones 2. Function: IPX5 Waterproof / Noise reduction / Emergency light 3. Compatible model: For iPhone Huawei Xiaomi Android, For the most of SmartphoneSpecifications:
| General Specification | |
| Brand | Bakeey |
| Model | FB06 |
| Color | Black |
| Wearing Type | In-ear |
| Material | ABS+ PC |
| Dimensions (cm/ inch) | 7.7*3.9*10.6cm |
| Technical Parameters | |
| Microphone | Yes |
| bluetooth Version | V5.0 |
| Transmission Distance | 10m |
| Impedance | 32 |
| Frequency Response | 20-20kHz |
| Battery Capacity | Charging box: 450mAh, 3.7V Earphone: 50mAh*2, 3.7V |
| Charging Time (h) | 1h |
| Working Time (h) | 3-4h |
| Standby Time (h) | 200h |
PackageIncluded:
![]() | 1*Bakeey FB06 TWS Wireless bluetooth 5.0 Earphone with Charging Box |
| 1* USB Charging Cable | |
| 2 pairs of eartips |