| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Features:
- Rechargeable battery, Providing 35 hours of continuous use from 2 hours charger.
- Simple and stylish. Farewell to cumbersome Switch, it is easier to adjust.
- Low loss in transmission, well listening experiences.
- Super mini size and light weight, not easily to be seen.
- Portable shockproof receiving bag. It is more easier to carry.
Specification:
| Brand | Bakeey |
| Model | GE-T18 |
| Maximum sound output | 1293dB |
| Voice gain | 405dB |
| Harmonic distortion | 10% |
| Frequency range | 450-3400MHz |
| Input noise | 32dB |
| Working voltage | DC 1.2V |
| Working current | 1.2mA |
| Charging time | About 2 hours |
| Working hours | About 40 hours |
| Package Included | 1* Hearing Aids |












