| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
SELECTED OPTION:
TYPE: WITHOUTCHARGINGBOX
COLOR: SILVER
Features:
1. IPX5WaterproofandSweatproof
Rainandsweatcan`tstopyoufromtakingacall.
2. LightweightandPortable Equippedwithdurablesoftrubbersoftearbudsand180ᆪadjustableearhook,ergonomicdesignmakestableandcomfortablewearingforleftorrightear.
3.Compatibility
Compatiblewith IOS,Android,Xiaomi,Huawei,bluetooth-enabledCellphonestablets.
4.SuperLongCallTime
Upto200hourslongstandbytime,upto18hoursofcalling,upto15hoursofplayingmusic,only1.5hourstochargingfull,whichovercomethedifficultyofbatteryshortageduringthebusinesstour,drivingortravelling.
Specifications:
| Model | V18 |
| Color | Gold/ Silver |
| Wearing Type | Earhook |
| Material | ABS+PC |
| Net Weight | 15g |
| Microphone | Yes |
| Volume Control | Yes |
| bluetooth Version | V5.0 |
| Transmission Distance | 33feet (10m) |
| Frequency Response | 20-20kHz |
| Battery Capacity | Charging box: 150mAH |
| Charging Time | 1.5h |
| MusicTime | 15h |
| CallTime | 18h |
| Standby Time | 200h |
Package Included:
1* Bakeey V18 Single bluetooth 5.0 Earphone
2* Eartips
1* USB charging cable
1* Manual





