| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Specification:
| Product name: | BIKIGHT 1102 Camping Hunting LED Flashlight |
| Brand: | BIKIGHT |
| Model: | 1102 |
| Emitter Type: | L2 LED |
| Max Output: | 1600 Lumens |
| Range: | 200-500 Meters |
| Mode: | Strobe / Slow Flash / High / Mid / Low |
| Battery Configurations: | 1x 18650 battery (Not Included) |
| Work Voltage: | 3.7V |
| Switch Type: | Clicky |
| Switch Location: | Side of the flashlight |
| Material: | Aluminium alloy |
| Lens: | Optical lens |
| Color: | Black |
| Weight: | 132g |
| Size: | 14.8 x 3.7 x 2.7cm |