| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Center frequency: | 5.8 GHz |
| Bandwidth: | 660 MHz (5.47 — 6.13 GHz) |
| Matching: | S11 < -30 dB, VSWR < 1.065 |
| Axial ratio: | 1.05(0.38dB) |
| Antenna gain: | 14.4 dBi |
| Half power beam width: | 30° (horizontal and vertical) |
| Radiation efficiency: | 75% |









