| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Specifications:
| Model | X619 |
| Light source | 9 × COB |
| Gear Modes | 9*COB low light-9*COB high light-9*COB flash-double-click-9*COB flash and the buzzer alarm sounds |
| Battery | Builtin 180 mAh Lipolymer |
| Charging Method | USB TypeC |
| Charging Time | 1 hour |
| Usage Time | 1 hour |
| Material | Aluminum Alloy |
| Waterproof rating | IPX4 |
| Switch | Press the Switch |
| Color | Blue, Black, Gray, Orange, Green |
| Size | 5.5 × 2.4 × 1.4 cm |
| Weight | 18 g |
Features:
1. Widebeam 9COB main light provides strong, even illumination for closerange tasks.Package Include:
1x Flashlight
1x Data Cable
1x Package Box











