| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Note: BW-BTS10 Earphone cannot play music while swimming.
Features:
Adopt 15mm bone conduction unit, with better bass performance and clearer voice. Fully enclosed design reduces sound leakage and protects privacy.
IPX8 waterproof rating can withstand any rain from bad weather and sweat from high-intensity workouts.
Superior bluetooth V5.4 chip. Enhance stable signal transmission and high-speed connection ability, reduce power consumption to increase battery life.
10h playback time, Long-lasting battery life, endurance performance.
ENC calls noise reduction. Reduce environment noise, deliver the sound details clearly.
Note:Earphone resistance to water, but do not use under water for more than half an hour.
| Specifications: | |
| Brand | BlitzWolf® |
| Model | BW-BTS10 |
| Color | Black |
| Wearing Type | Open-ear |
| Net Weight (g) | 62g |
| Size | 86mm*66.6mm*21mm |
| Driver Dimensions | 15*10*4.2mm H |
| Microphone | Yes |
| Volume Control |