| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Product Name | XOSS NAV Plus Bike Computer |
| Size | 88mm x 55mm x 19mm |
| Weight | About 67g |
| Screen | 2.4 inch |
| Resolution | 240 x 160 |
| Battery | 600mAh rechargeable lithium battery |
| Working Temperature | -10 to 50 degrees C |
| Waterproof Level | IPX7 |
| Battery Life | 33h in standard mode |
| 40h in low-power mode | undefined |
| Charging Interface | USB Type-C |
| Memory Capacity | About 10,000 hours |
| Storage Capacity | 4GB |
| Connectivity | Bluetooth, ANT+ |
| Functions | Wireless GPS speedometer, map navigation, cadence, speed |