| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Shape: | Round |
| Style: | Contemporary |
| Lamp Technology: | LED |
| Number of Bulbs: | Integrated LEDs |
| Colour Temperature: | 3500K - 5000K |
| Colour Spectrum: | CTC |
| Lumen Output: | 1200lm |
| Dimmable: | Yes |
| Wattage: | 32W |
| Diameter: | 800mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |