| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Product Name | Rear View Camera |
| Video Color | Colorful |
| Body Color | Black |
| Dimension(L*W*H) | Approx. 112.5x50x49mm |
| Image Sensor | Color 1/3 Sensor CCD |
| Viewing Angle | 170ᆪ |
| Lens Angle | 120ᆪ |
| Horizontal Angle | 110ᆪ |
| Power Supply | DC12V±10 % |
| Vertical Sync Frequency | PAL 50(HZ)/NTSC 60(HZ) |
| Horizontal Sync Frequency | 15625KHZ |
| Scanning System | 2:1 Interlace |
| AGC | Auto |
| BLC | Auto |
| Resolution | 520TV Lines |
| S/N Ratio | More than 48dB |
| Waterproof Rating | IP67 IP68 |
| Minimum Illumination | 0.2 Lux /F 1.2(0 Lux with Led) |
| Operating Temperature | -20a ~+60a , RH95% Max |
| Storage Temperature | -30a ~+60a , RH95% Max |
| Current Consumption | No more 300mA |
| Effective Pixels | 720x540 |
| Video System | NTSC/ PAL |
| Fitment | For Audi A4, A6, A8L, S5, Q3, Q5 |
| 1 X Trunk Handle Rear View Camera | 1 X Video Cable |
| 1 X Power Cable | 1 X English Manual |
