| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Specification | Parameter |
| SoC | ESP32-S3FN8 @ Dual-core Xtensa LX7, up to 240MHz |
| Flash | 8MB |
| External Storage | microSD |
| Display | [email protected]', 240 x 135px |
| Keyboard | 56 keys (4 x 14) |
| Key Actuation | 160gf |
| Expansion Ports | HY2.0-4P + EXT 2.54-14P |
| IR | 1x IR emitter |
| Audio Codec | ES8311 |
| Speaker | NS4150B amplifier + 8@1W speaker |
| Microphone | MEMS microphone, SNR: 65 dB |
| IMU | BMI270 |
| Battery Capacity | 1750mAh |
| Operating Temp. | 0 ~ 40°C |
| Product Size | 84.0 x 54.0 x 19.6mm |
| Product Weight | 81.0g |
| Package Size | 145.7 x 95.0 x 20.7mm |
| Gross Weight | 98.5g |