| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Lens Width: 54.0 mm
Bridge Width: 14.0 mm
Arm Length: 135.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CARRERA2047T-S-D51-54 |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 135.0 mm |
| Bridge width | 14.0 mm |
| Detailed frame color | Black Blue |
| Detailed lens color | Blue Multilayer |
| Frame color | Black |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Rectangular |
| Lens color | Blue |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 54.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736782041 |