| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
![]()
Casio Ladies Retro Watch - LA680WGA-9BDF
A stylish update of a classic Casio design, this Casio Ladies Retro Watch - LA680WGA-9BDF is built for stellar contemporary styling. The piece features a digital display and a fold over clasp. Perfect for everyday and street styling.
Product Information
Features and Specifications
| Case / bezel material: | Resin / Gold tone |
| Measuring capacity: | 59'59.99" |
| Measuring modes: | Elapsed time, split time, 1st-2nd place times |
| Regular timekeeping: | Hour, minute, second, pm, date, day |
| Accuracy: | ±30 seconds per month |
| Approx. battery life: | 5 years on CR1616 |
| Total weight: | 36g |
| LED: | Amber |
| Size of case: | 33.5×28.6×8.6mm |