| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
A total of 700 high-quality tones are built-in as standard, from keyboard instruments such as grand pianos, organs and harpsichords, to strings, wind instruments and percussion instruments, making it possible to create diverse performances with just one keyboard.
| KEYBOARD | Scaled Hammer Action Keyboard 88 Keys |
| TOUCH RESPONSE | 3 sensitivity levels, off |
| MAXIMUM POLYPHONY | 128 |
| NUMBER OF TONES | 700 |
| NUMBER OF RHYTHMS | 243 User Songs: 10 |
| SONG BANK | Built-in songs: 152 (including 50 Exercise Phrases) Demo songs: 1 Part ON / OFF (Part Select: Right hand, Left hand, Both hands) |
| AUTO ACCOMPANIMENT | Yes |
| RECORDER | [MIDI Recorder] 6 tracks, 5 songs Approximately 12,000 notes per song Real-time recording, playback |
| SPEAKER | [13cm x 7cm (Oval)] x2 2-Speakers |
| AMPLIFIERS | 8W + 8W |
| POWER SUPPLY | 2-way [Batteries] AA-size alkaline batteries x 6 Approximatery 4 hours
[AC Adaptor] AD-A12150LW (DC 12V) |
| PEDAL | Included: SP-3 x 1 (terminal x 2) Optional 3-pedal unit: SP-34, CS-470P (damper, soft, sostenuto) Half-Damper Pedal Operation: Yes (With optional 3-pedal unit) |
| DIMENSIONS | 1,322 x 232 x 99 mm (w/o music stand) |
| WEIGHT | 10.9 kg |
| POWER CONSUMPTION | 10W |
| INCLUDED ACCESSORIES | Pedal (SP-3), Music Stand, AC Adaptor (AD-A12150LW) |
| EFFECTS |
|
| LAYER/SPLIT | Yes |
| OCTAVE SHIFT | -2 octaves ~ 0 ~ +2 octaves |
| TRANSPOSE | -12 semitones ~ 0 ~ +12 semitones |
| TUNING CONTROLS | A4 = 415.5 Hz to 440.0 Hz to 465.9 Hz |
| SCALES | Equal temperament + 16 variations |
| ARPEGGIATOR | 100 types |
| MUSIC PRESETS | 310 presets |
| REGISTRATION | 32 setups (4 sets x 8 banks) |
| ONE TOUCH PRESETS | Yes |
| AUTO HARMONIZE | 12 types |
| METRONOME | 0 to 9 beats; tempo range: 20 to 255 |
| LCD | LCD with backlight |
| PITCH BEND WHEEL | Yes |
| DUET MODE | Yes |
| OTHERS | Auto power off |
| USB port | Type A, Type B |
| AUDIO IN | Stereo mini jack |
| PEDAL | PEDAL 1: Damper Connector for 3-pedal unit: Yes (for SP-34) |
| PHONES/OUTPUT | 1 (Stereo mini jack) multi-use OUTPUT terminal |
| CONNECTION TO APP | Yes (Chordana Play for Piano) |
| WIRELESS FUNCTIONALITY | Bluetooth® Optional: Wireless MIDI & Audio Adaptor (WU-BT10) Bluetooth Version 5.0 Bluetooth Audio Profile: 2DP, Codec: SBC Bluetooth MIDI Profile: GATT (MIDI over Bluetooth® Low Energy) |
| MIDI | Yes (Using the USB port): GM level 1 compatible |