| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
The new Cellini Spinn collection is durable and sleek. The interior of this hard-shell check-in case provides plenty of packing space.. The 4- wheels offer easy mobility and there is an integrated TSA combination lock for added convenience and security.
Included:
PRODUCT SPECIFICATION
Cellini Spinn Beauty Case
Weight | 1.100000 |
|---|---|
| Colour | Black |
| Brand | Cellini |
| Podium Name | Beauty Case |
| Shell | Hard Shell |
| Fabric | Synthetic |
| Size | Small |
| Warranty | 10 Year Warranty |
| Volume | 14L |
| Outer Material | Polypropylene |
| Lock | Lock Sold Separately |
| Height | 272mm |
| Width | 348mm |
| Depth | 152mm |
Cellini Spinn 53cm Carry On
| Weight | 2.640000 |
|---|---|
| Colour | Black |
| Brand | Cellini |
| Podium Name | 530mm Trolley Carry On |
| Shell | Hard Shell |
| Fabric | Synthetic |
| Wheels | 4 Wheels |
| Size | Small |
| Warranty | 10 Year Warranty |
| Volume | 38L |
| Outer Material | Polypropylene |
| Use | Carry On |
| Lock | Integrated TSA Combination Lock |
| Height | 538mm |
| Width | 386mm |
| Depth | 199mm |
Cellini Spinn 65cm Medium Check-In
| Weight | 3.470000 |
|---|---|
| Colour | Black |
| Brand | Cellini |
| Podium Name | 650mm 4 Wheel Trolley Case |
| Shell | Hard Shell |
| Fabric | Synthetic |
| Wheels | 4 Wheels |
| Size | Medium |
| Warranty | 10 Year Warranty |
| Volume | 72L |
| Outer Material | Polypropylene |
| Use | Check In |
| Lock | Integrated TSA Combination Lock |
| Height | 647mm |
| Width | 460mm |
| Depth | 253mm |
Cellini Spinn 65cm Medium Check-In
| Weight | 3.470000 |
|---|---|
| Colour | Black |
| Brand | Cellini |
| Podium Name | 650mm 4 Wheel Trolley Case |
| Shell | Hard Shell |
| Fabric | Synthetic |
| Wheels | 4 Wheels |
| Size | Medium |
| Warranty | 10 Year Warranty |
| Volume | 72L |
| Outer Material | Polypropylene |
| Use | Check In |
| Lock | Integrated TSA Combination Lock |
| Height | 647mm |
| Width | 460mm |
| Depth | 253mm |
Cellini Spinn Beauty Case
Weight | 1.1000... |
|---|