| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Silver |
| Finish: | Chrome |
| Material: | DZR Brass |
| Mounting Type: | Deck Mount |
| Shape: | Round |
| Style: | Commercial |
| Height: | 155mm |
| Projection: | 100mm |
| Installation Depth: | 57mm |
| Spout to Deck Height: | 38mm |