| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Cobra by Lixil
Cobra Sink | Kitchen Mixer Tap Faucet Deck Seine
SKU:SE-970BG
Installation of the Cobra Seine range will ensure your bathroom or kitchen exudes a feeling of modern, simple luxury, allowing every moment spent in the space to bring you feelings of joy & contentment.
| Colour: | Brushed Gold |
| Finish: | Chrome |
| Material: | DZR Brass |
| Mounting Type: | Deck Mount |
| Shape: | Round |
| Style: | Modern |
| Cartridge Type: | Ceramic |
| Height: | 370.3mm |
| Diameter: | 52mm |
| Projection: | 191mm |
| Handle Length: | 112mm |
| Spout Diameter: | 24mm |
| Spout to Deck Height: | 245.8mm |