| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Lens Width: 61.0 mm
Bridge Width: 14.0 mm
Arm Length: 128.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | 6S6006-600609-61 |
| Brand Name | Costa del Mar |
| Collection | Helo |
| Arm length | 128.0 mm |
| Bridge width | 14.0 mm |
| Detailed frame color | Matte Champagne |
| Detailed lens color | Green Mirror |
| Frame color | Gold |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Aviator |
| Lens color | Green |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 61.0 mm |
| Polarization | Polarized |
| UPC | 97963809269 |