| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Lens Width: 57.0 mm
Bridge Width: 16.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
| SKU | 6S8010-801005-57 |
| Brand Name | Costa del Mar |
| Collection | Ocean Ridge |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 16.0 mm |
| Detailed frame color | Matte Black and Yellow |
| Detailed lens color | Demo Lens |
| Frame color | Black |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Rectangular |
| Lens color | No Color |
| Lens width | 57.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 97963839006 |