| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Lens Width: 61.0 mm
Bridge Width: 14.0 mm
Arm Length: 150.0 mm
| SKU | DB1102-F-S-KJ1-61 |
| Brand Name | David Beckham |
| Arm length | 150.0 mm |
| Bridge width | 14.0 mm |
| Detailed frame color | Dark Ruthenium |
| Detailed lens color | Smoke |
| Frame color | Grey |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Aviator |
| Lens color | Grey |
| Lens width | 61.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 827886053339 |