| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Specifications:
| Model | RF40H |
| System | Open source Linux system |
| Display | 4.0-inch IPS OCA full lamination screen |
| Resolution | 720 × 720 |
| CPU | RK3326, ARM 64-bit quad-core Cortex-A35, up to 1.5GHz |
| GPU | Mali-G31MP2, supports OpenGL ES 3.2 |
| RAM | 1GB |
| Storage | 4GB eMMC |
| TF Card Support | 64GB |
| Games | 15000+ |
| Battery Capacity | 4000mAh |
| Battery Life | About 4-6 hours |
| Charging Time | About 2 hours |
| WiFi | 2.4G WiFi 802.11 b/g/n |
| Speaker | Built-in 8 1W chamber speaker |
| Vibration Motor | Built-in |
| Headphone Jack | 3.5mm standard connector |
| Charging Port | Type-C |
| OTG | Supported |
| Supported Emulators | 30+ |
Features:
1. 4.0-Inch Full Lamination IPS ScreenPackage Include:
1 × RF40H Game Console
1 × USB Charging Cable
1 × Screen Protector
1 × 64G TF Card
1 × User Manual


















