| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| BRAND | Dell |
| MODEL | Pro Slim QCS1250 |
| SERIES | Pro Slim Series |
| PROCESSOR(CPU) | Intel Core i3-14100 (4 Cores, 8 Threads) |
| CPU BASE CLOCK | 3.5 GHz |
| CPU TURBO CLOCK | 4.7 GHz |
| MEMORY | 8GB RAM |
| GRAPHICS CARD | Intel UHD Graphics 730 |
| DISPLAY | None (Desktop unit; supports up to 4 displays with integrated graphics) |
| STORAGE | 512GB SSD |
| PORTS | 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A 2x USB 2.0 1x Global Headset Jack 1x HDMI 2.1 1x DisplayPort 1.4a 2x USB 3.2 Gen 1 2x USB 2.0 RJ-45 Ethernet |
| OPERATING SYSTEM | Windows 11 Pro |
| LTE ENABLED | No |
| NETWORKING | Gigabit Ethernet (10/100/1000 Mbps); optional Wi-Fi 6E/7 and Bluetooth |
| AUDIO | Realtek High Definition Audio with internal speaker |
| BATTERY INFORMATION | N/A (Desktop unit) |
| POWER | 180W Bronze internal power supply unit |
| FINGERPRINT SENSOR | No |
| POINTING DEVICE | Not included |
| KEYBOARD | Not Included |
| WEIGHT | 3.90 kg (8.61 lbs) |
| WEBCAM | No |
| DIMENSIOS (W x D x H) | 9.5 x 29.3 x 30.35 cm |
| COLOUR | Black |
| CONDITION | Preowned Grade A |
| WARRANTY | ProSupport Ending on November 13, 2028 |
| WHAT IS IN THE BOX | 1x Dell Pro Slim QCS1250 PC 1x Power cord |