| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
DELL VOSTRO 3910MT: 12TH GENERATION INTEL CORE I5-12400 PROCESSOR (18MB CACHE, UP TO 4.4 GHZ), 4GB (1X4GB) DDR4 3200MHZ, 1TB SATA (7.2K RPM) 3.5", INTEL UHD 730 SHARED GRAPHICS, INTEL DUAL BAND WIRELESS AX201 + BLUETOOTH, DVD-RW, DELL KB216 KEYBOARD, DELL MS116 OPTICAL MOUSE, 180W PSU, WINDOWS 11 PRO, 3 YEAR PROSUPPORT
| Product Type | Desktop PC |
|---|---|
| Product Processor Brand | Intel |
| Product Processor Family | Intel Core i5 |
| Product Processor Speed | 2.5 GHz |
| Product Processor Code | 12400 |
| Product Memory Size | 4GB |
| Product Memory Frequency | 3200Mhz |
| Product Memory Type | DDR4 |
| Product Memory Form Factor | Desktop Memory (DIMM) |
| Product Storage Type | HDD (Hard Disk Drive) |
| Product Storage Speed | 7200 rpm |
| Product Storage Capacity | 1000GB |
| Product Display Touch | No |
| Product Display Anti Glare | No |
| Product Operating System | Microsoft Windows 11 Pro 64bit |
| Product Optical Drive | DVD Writer |
| Product Webcam | No |
| Product WiFi | Yes |
| Product Bluetooth | Yes |
| Colour | Black |
| Product Graphics Card Manufacturer | Intel |
| Product Graphics Card Model | Intel UHD 730 |
| Product Port Micro HDMI | 0 |
| Product Port LAN | 1000Mb/s LAN |
| Product Port Card Reader | No |
| Product Port Audio | Audio Out Only |
| Product Port HDMI | 1 |
| Product Port USB Ports | 8 |
| Product Port USB Type | USB 2.0/3.1/3.2 |
| Product Port VGA Ports | 0 |