DIVOOM 5.1CH 75W RMS Speaker System (ARES-100H)
Sold
New 1 was available
R10.00 minimum increment
South Africa
Customer ratings
Bob Shop ID
  • Specifications:
  • Total RMS Power : 75 Watts
    Subwoofer: 25 Watts RMS into 4ohms at 100Hz at 10% THD (total harmonic distortion)
    Satellites : 50 Watts RMS(5x10w) into 4ohms at 1kHz at 10% THD(total harmonic distortion)
    Total Peak Power: 150 Watts at<10% THD
    System THD: Better than 0.05% THD before clipping
    Signal to noise ratio: >95dB
    Frequency response: 20Hz-20kHz
    Driver Size : 2.25” high excusion satellites, 5.25” high excursion subwoofer