| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Product Name | PCB Bits |
| Brand | Drillpro |
| Model | DB-M1 |
| Material | Carbide (tungsten steel) |
| Surface Treatment | Titanium Coated |
| Shank Diameter | 3.175mm |
| Cutting Edge Diameter | 0.8-3mm ( 0.8,1.0,1.2,1.4,1.6,1.8,2.0,2.2,2.4,3.0mm) |
| Cutting Edge Length | 12mm |
| Overall Length | 37mm |
| Application | PCB,SMT, CNC, Mould, pastic fiber, carbon fiber, super hard wood, printed circuit board, other precision parts processing. |
| Quantity | 10 Pcs x PCB Bits |
| 10 Pcs x | PCB Bits |










