| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Features:
Description:
| Brand Name: | Eachine |
| Item Name: | TS832 transmitter |
| Antenna Gain: | 2db |
| Frequency: | 5.8GHz |
| Transmitting Power: | 600mA |
| Power Input: | 7.4-16V (3S Lipo suggested) |
| Video Format: | NTSC / PAL Auto |
| Working Current: | 220mA at 12V |
| Audio Bandwidth : | 6.5M |
| Video Bandwidth: | 8M |
| Weight: | about 22g |
| Dimension: | 54x 32x 10mm(excluding antenna) |
| Connector: | Transmitter module side RP-SMA jack, Antenna RP-SMA plug |
| Frequency Table | ||||||||
| Frequency Band A | 5865 | 5845 | 5825 | 5805 | 5785 | 5765 | 5745 | 5725 |
| Frequency Band B | 5733 | 5752 | 5711 | 5790 | 5809 | 5828 | ||