| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
EL5 Micro USB Mobile Camera Battery Charger(DC charging and mobile power supply) for Nikon COOLPIX P4 P80 P90 P100 P500 P510 P520

| General | |
|---|---|
| Brand | Ismartdigi |
| Model | EL5 Micro Charger |
| Material | Plastic shell |
| Quantity | 1 set |
| Specification | |
| Compatible Brand | Nikon |
| Compatible Models | COOLPIX P4 P80 P90 P100 P500 P510 P520 |
| Compatible Battery Model | EN-EL5 |
| Output Current | 0.5A |
| Input Voltage | 5V |
| Output Voltage | 4.2V |
| Other Features | |
| Other Features | (DC charging and mobile power supply) |
| Packing List | |
|---|---|
| 1 * Charger 1 * Micro USB Cable (Length: 30cm) | |
Packing List:
1 * Charger 1 * Micro USB Cable (Length: 30cm)