Sold
Epson LX-350 9-pin 357 Cps Dot Matrix Printer C11CC24031
New 20 were available
Indicative market price: R4,400.00
Buyer protection
Returns
Get it now, pay later
South Africa
Brand
Epson
Product code
C11CC24031
Bob Shop ID
A very economical printer to run, the LX-350 helps save money with its high ribbon yield of 4 million characters and its low power consumption. Using just 1.1W in sleep mode and 27W when powered on, the LX-350 is qualified by ENERGY STAR for its excellent energy efficiency.
Specifications
Product: Epson LX-350.
Maximum print speed: 357 cps
Maximum resolution: 240 x 144 DPI
Maximum print speed (draft): 312 cps
Maximum print size: A4 (210 x 297 mm)