| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Color | Black with White |
| Size | Approx. 26x14x0.3cm/ 10.24x5.51x0.12 |
| Power | 10W(max) |
| Solar output | 6V 1700mA |
| Voltage regulator tube output | 5V 1200mA |
| USB regulated output | 5V 1200mAh |
| Output | USB 5V ,1200mAh |
| Charge time | 3-5h |
| Solar open circuit voltage | 6.8V (max) |
| Solar short circuit current | 1700 mA (max) |









