| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
SELECTED OPTION:
CURRENT: 10A
| Technical Data | |
| Rated current | 10A 15A (According to the FUSE) |
| Degree of protection | IP2*/IP67 |
| Retaed voltage | 1000V DC |
| Test voltage | 6000V(50Hz,1min) |
| Flame class | UL94-V0 |
| Insertion force/withdrawal force | a50N/a50N |
| Contact resistance of plug connectosr | 0.5m |
| Insulation material | PPO |
| Temperature range | -40~+125a |
| Contact material | Copper,Ag Plated |
| Connecting System | Crimp connection |
| Safety class | II |
| Overvoltage category/Polution degree | CATIII/2 |