| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
SELECTED OPTION:
COLOR.: BLACK
Features:
-bluetooth 5.0, more stable and faster connection.
-IPX5 waterproof, no fear of rain and sweat.
-Touch operation, get rid of discomfortable of tranditional button.
- Charging box can also be as a power bank, charging mobile phone.
- Auto pairing function, just take them out and both of them connect to each other automatically.
- Bilateral calls, clear sound just like face to face.
- 360ᆪ surround stereo sound, highly restored original sound.
- Support for IOS/ANDROID/WINDOWS system.
Specifications:
| General Specification | |
| Brand | Bakeey |
| Model | F9 |
| Color | Black |
| Wearing Type | In-ear |
| Material | ABS |
| Net Weight (g) | 4.1g |
| Dimensions (cm/ inch) | Earphone:20*15*14mm Charging Case:73*45*29mm |
| Technical Parameters | |
| Microphone | Yes |
| Wired Control | Not support |
| bluetooth Version | 5.0 |
| Transmission Distance | 10m |
| Waterproof Level | IPX56 |
| Receive Sensitivity | 95±3dB |
| Impedance | 32 |
| Frequency Response | 20-20KHz |
| Battery Capacity | Earphone: 50mAh,3.7V Charging Case:2000mAh, 3.7V |
| Charging Time (h) | 1-2H |
| Taking Time | 3-4H |
| Working Time (h) | 3-4H |
| Standby Time (h) | 100H |
PackageIncluded:
![]() | 1 pair of F9 Wireless bluetooth Earphone |
| 1*Charging Case | |
| 1*Charging Cable | |
| 1*Manual |