| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Lens Width: 52.0 mm
Bridge Width: 20.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | FOS2129-G-S-AU2-52 |
| Brand Name | Fossil |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 20.0 mm |
| Detailed frame color | Red Gold |
| Detailed lens color | Brown Gradient |
| Frame color | Rose Gold |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Round |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 52.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736840840 |