| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
The GEMLITE electricity prepaid meter will provide peace-of-mind for both landlords and tenants. Stop being surprised by a hefty electricity bill at month end, take back control of your spend.
| Colour: | Blue and grey |
| Material: | Polycarbonate |
| Meter Phase: | Single-phase |
| Wattage: | 6.5W |
| Current: | 10A - 80A |
| Voltage: | 120 - 230V |
| Height: | 165mm |
| Width: | 120mm |
| Depth: | 65mm |
| Weight: | 0.65kg |