| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
IN STOCK at supplier.
If ordered before 12PM:
DELIVERED next day (main centres)
or 2-3 days (regional areas or large items)
COLLECTION from Geewiz Same Day (aprox 4pm)
FEATURES
| Chipset | GeForce GT 730 |
| Memory Clock | 1800 MHz |
| Process Technology | 28 nm |
| Memory Size | 2048 MB |
| Memory Bus | 64 bit |
| Core Clock | 902 MHz |
| Card Bus | PCI-E 2.0 |
| Memory Type | DDR3 |
| DirectX | 12 |
| OpenGL | 4.4 |
| PCB Form | ATX |
| Digital max resolution | 4096 X 2160 (Through HDMI connector) |
| Analog max resolution | 2048 x 1536 |
| Multi-view | 3 |
| I/O | Dual-link DVI-D*1 / HDMI*1 / D-Sub*1 |
| Card size | H=27 L=167 W=115 mm |
| Power requirement | 300W |