| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Specifications:
| Model | F38 |
| Material | ABS |
| Lamp Beads | Front Light: XTE*2 Side Light: 2835 |
| Battery Type | 18650 Lithium Battery |
| Battery Capacity | 1800mAh |
| Charging Port | Type-C |
| Waterproof | Support |
| Dimensions | 133mm x 68mm x 32mm |
| Weight | 143g |
| Lighting Mode | Front Light: Strong Light-Medium Light-Flash Side Light: Strong White Light-Medium White Light-Purple Light-Red Blue Flash Speaker-Red Blue Flash(Long Press) |
Features:
1. Multifunctional Emergency Tool: Equipped with a window-breaking hammer made from tungsten steel alloy, ideal for urgent situations.Package Include:
1 x Emergency Multipurpose Flashlight
1 x Type-C Charging Cable
1 x Package Box
















