| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Lens Width: 66.0 mm
Bridge Width: 14.0 mm
Arm Length: 130.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | GF0232-02A |
| Brand Name | Guess |
| Collection | Factory |
| Arm length | 130.0 mm |
| Bridge width | 14.0 mm |
| Detailed frame color | Matte Black |
| Detailed lens color | Smoke |
| Frame color | Black |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Aviator |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 66.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 889214356451 |