| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Lens Width: 49.0 mm
Bridge Width: 16.0 mm
Arm Length: 130.0 mm
| SKU | GU9127-PUR-49 |
| Brand Name | Guess |
| Collection | Fashion |
| Arm length | 130.0 mm |
| Bridge width | 16.0 mm |
| Detailed frame color | Purple |
| Detailed lens color | Demo Lens |
| Frame color | Purple |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Rectangular |
| Lens color | No Color |
| Lens width | 49.0 mm |
| UPC | 715583033641 |