| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Lens Width: 57.0 mm
Bridge Width: 14.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
| SKU | GF5042-70B-57 |
| Brand Name | Guess |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 14.0 mm |
| Detailed frame color | Matte Bordeaux |
| Detailed lens color | Smoke Gradient |
| Frame color | Red |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Pilot |
| Lens color | Grey |
| Lens width | 57.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 889214025173 |