| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Our SUMMER SALE has begun, and we have SLASHED our prices!
( While stocks last )
| Feature | Specification |
|---|---|
| Network | 5G Dual SIM |
| Storage | 256GB |
| RAM | 8GB RAM |
| Display Size | 6.6-inch AMOLED |
| Resolution | 1200 × 2600 |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Peak Brightness | Up to 6500 nits |
| Processor | MediaTek Dimensity 7100 Elite |
| Operating System | Android 16 with MagicOS 10 |
| Main Camera | 108MP |
| Secondary Camera | 5MP Ultra-wide |
| Front Camera | 16MP Selfie Camera |
| Battery | 6520mAh |
| Charging | 45W HONOR SuperCharge |
| Fingerprint Sensor | Under-display optical |
| Water Resistance | IP66 |
| Connectivity | Wi-Fi, Bluetooth 5.4, USB-C, NFC |
| Audio Jack | No 3.5mm jack |
| Colours in SA | Sprout Green, Velvet Black |
USEFUL INFORMATION :
24 Months Warranty. Local ICASA approved
We are an NRCS accredited company (SANS IEC 61558-2-16) .
We have pick up points in Durban, Johannesburg and Cape Town, or can courier to you anywhere in South Africa.
Stocks change on a daily basis . Colour availability may be different to advertised image. Prices can change without notice.