| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
The 540-liter ice cream scoop freezer provides ample storage and efficient cooling for large-scale ice cream operations
| MODEL | Crysal Elegante 56 |
| ELECTRICITY | 0.3kw, 230v, single phase |
| DIMENSIONS | 1676 x 862 x1263mm high |
| WEIGHT | 119kg |
| INTERNAL DIMENSIONS | 1530 x 560 x 688mm high |
| GROSS VOLUME | 540lt |
| BIN CAPACITY | (13x) 360 x 165mm s/steel bins |
| (14x) 360 x 155mm plastic bins | |
| TEMPERATURE RANGE | -22 to 15`C |
| REFRIGERANT GAS | R290 |