| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Lens Width: 60.0 mm
Bridge Width: 14.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | IM0011-S-KJ1-60 |
| Brand Name | Isabel Marant |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 14.0 mm |
| Detailed frame color | Silver |
| Detailed lens color | Brown Gradient Flash |
| Frame color | Silver |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Aviator |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 60.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736440156 |