| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Movement: Quartz
Case Width: 30.0 mm
Water Resistance: 50 m (165 feet)
| SKU | JC1L273M0045 |
| Brand Name | Just Cavalli |
| Collection | SET |
| Band Colour | Silver |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band type | Bracelet |
| Band width | 14.0 mm |
| Case back | Closed |
| Case crystal | Mineral Crystal |
| Case material | Stainless Steel |
| Case shape | Round |
| Case width | 30.0 mm |
| Water resistance | 50 m (165 feet) |
| Dial color | Dark Blue |
| Movement type | Quartz |
| UPC | 4894626234002 |