| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Product Name | IdeaPad |
| Manufacturer | Lenovo |
| Device Model | 1 15GL7 - Type 82V7 |
| Product Colour | Silver |
| Processor Family | Intel Celeron |
| Processor Code Name | N4020 |
| Processor Speed | 1.10GHz |
| Storage Capacity | 500 GB HDD |
| Operating System | Windows 10 11 Pro |
| Bluetooth | Yes |
| WiFi | Yes |
| Optical Drive | No |
| Memory Size | 8GB |
| Memory Type | DDR4 |
| Display Touch | No |
| Display Size | 15.6 inch |
| Graphics Card Model | Intel HD Graphics 600 |
| Display Max Resolution | 1980 x 1080 |
| Card Reader | Yes |
| Webcam | Yes |
| HDMI | Yes |
| VGA Ports | No |
| LAN | No |
| USB Type | 2x USB 3.0 , 1x Type C |
| Fingerprint Reader | No |
| Battery Type | Li-ion |
| Pointing Device Touchpad | Yes |
| Keyboard Backlit | No |
| Keyboard NumPad | Yes |
| Keyboard Spill Resistant | No |
| Warranty Period | 6 Months |
| Warranty Type | Carry-in Warranty |