| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| BRAND | Kingmax |
| MODEL | FLFF65F-C8KL9 |
| SERIES | Desktop memory |
| MEMORY TYPE | DDR3 SDRAM |
| UNBUFFERED/REGISTERED | UNBUFFERED |
| FORM FACTOR | 240-pin DIMM |
| CAPACITY | 4GB |
| SPEED | 1333MHz (PC3-10600) |
| CAS LATENCY | CL9 |
| PINS | 240-pin |
| OPERATING VOLTAGE | 1.5V |
| RANK | Dual Rank x8 (2Rx8) |
| CONDITION | OEM (anti-static packaging) |
| WARRANTY | Lifetime |
| WHAT'S IN THE BOX | 1x 4GB Kingmax memory module |