| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| BRAND | Kingston |
| MODEL | K36FTX-MIR |
| SERIES | Value Ram Desktop memory |
| MEMORY TYPE | DDR4 SDRAM |
| UNBUFFERED/REGISTED | Unbuffered Non ECC |
| FORM FACTOR | 288-pin DIMM |
| CAPACITY | 4GB |
| SPEED | 3200MHz (PC4-25600) |
| CAS LATETENCY | CL22 |
| PINS | 288-pin |
| OPERATING VOLTAGE | 1.2V |
| RANK | Single Rank x16 (1Rx16) |
| CONDITION | OEM (anti-static packaging) |
| WARRANTY | Lifetime |
| WHAT'S IN THE BOX | 1x 4GB Kingston K36FTX-MIR DDR4 3200MHz UDIMM memory |