| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| BRAND | Kingston |
| MEMORY TYPE | DDR3L SDRAM |
| SERIES | Laptop Memory/SODIMM |
| MODEL | KVR16LS11/4 |
| UNBUFFERED/REGISTERED | Unbuffered (non-ECC) |
| FORM FACTOR | SO-DIMM |
| CAPACITY | 4GB |
| SPEED | PC3L-12800 |
| CAS LATENCY | CL11 |
| PINS | 204-pin |
| OPERATING VOLTAGE | 1.35V |
| RANK | 1Rx8 (Single Rank) |
| CONDITION | OEM (anti-static packaging) |
| WARRANTY | LIFETIME |
| WHATS IN THE BOX | 1x KINGSTON KVR16LS11/4 4GB PC3-12800 SO-DIMM |